Zmywarki kapturowe a uniwersalne?

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdej restauracji czy gastronomi jest, a przynajmniej powinna być zmywarka. Dzięki niej sztućce, talerze, filiżanki, ale także garnki czy inne artykuły wykorzystywane, czy tu do przygotowywania, czy też serwowania potraw będą krystalicznie czyste. W naszych domach zazwyczaj spotykamy się ze zmywarkami podblatowymi, które określamy także jako uniwersalne. Poza nimi wyróżnić możemy także zmywarki kapturowe. Które z nich wypadają lepiej?

Zmywarki uniwersalne

Należy zauważyć, że główną cechą zmywarek uniwersalnych jest to, iż włożyć do nich możemy tylko artykuły o określonej wielkości. Zazwyczaj garnki i inne tym podobne elementy się w nich nie mieszczą. Warto jednak mieć na uwadze, że zmywarki uniwersalne pozwalają nam jednocześnie zmywać szkło i naczynia, nie musimy ich w związku z tym segregować.

Jeżeli sięgamy już po takie zmywarki, warto jest postawić na te, które mają funkcję wyparzania oraz pompę nabłyszczającą. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się bakterii, ale także nasze naczynia będą lśniły czystością.

Jeśli natomiast chodzi o aspekt czysto ekonomiczny, to najlepsze zmywarki zużywają w jednym cyklu tylko dwa litry wody, co jest wynikiem bardzo, ale to bardzo dobrym.

Zmywarki kapturowe

Nieco inaczej wyglądają zmywarki kapturowe. Sprzęt ten jest zdecydowanie większy od zmywarek zwykłych, a dzięki temu jesteśmy w stanie umyć w nich niemal wszystko, z dużymi garnkami w roli głównej. Wszystko dlatego, że posiadają one specjalny koszt na przedmioty o większych gabarytach i nieszablonowych kształtach.

W tym wypadku także w głównej mierze powinny nas interesować zmywarki z funkcją wyparzania. Tylko w ten sposób na sto procent pozbędziemy się wszystkich bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *