Wyciskarka w kawiarni – obowiązek czy nie?

Z czym kojarzy nam się kawiarnia? Oczywiście z kawą i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To przecież w dużej mierze dla kawy do takich lokalów się udajemy. Zwłaszcza jeśli jest ona przygotowywana z prawdziwych brazylijskich nasion i w profesjonalnym ekspresie. Wówczas jej smak zniewolić może każde podniebienie. Niemniej jednak nikt nie powiedział, że w kawiarni możemy napić się tylko kawy. Niezbędne są tam, a przynajmniej powinny być także soki. Jednakże warto zauważyć, że wiele kawiarni oferuje soki w butelkach, które dostaniemy w każdym sklepie spożywczym, dodatkowo po znacznie wyższej cenie. Można je w swojej ofercie posiadać, ale niezbędna wydaje się tam także wyciskarka do owoców. Jaki sprzęt gastronomiczny tego rodzaju jest najlepszy?

Elektryczne lub ręczne

Jeśli zabieramy się za zakup wyciskarki, przede wszystkim powinniśmy zdecydować, na jaką wyciskarkę się stawiamy, ręczną czy może elektryczną?

Oczywiście o wiele wygodniejsze są te pierwsze, gdyż w przypadku korzystania z nich nie potrzebujemy siły manualnej. Niemniej jednak taki zakup jest z wiadomych względów droższy. Jeśli chcemy zaoszczędzić, wybrać powinniśmy wyciskarkę ręczną.

Niezależnie natomiast od tego, na jaki model postawimy, kierować musimy się jego wytrzymałością oraz uniwersalnością. Z tym drugim nie ma problemów, bo niemal wszystkie wyciskarki pozwalają nam wyciskać sok nie tylko z pomarańczy, ale także cytryn, limonek czy grejpfrutów. Jeśli natomiast spojrzymy na trwałość takiego sprzętu, to w głównej mierze zainteresować nas powinny urządzenia wykonane z aluminium czy stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz