Dlaczego warto mieć zmywarkę?

Zmywanie naczyń to jeden z głównych domowych obowiązków, niekoniecznie lubianych i przyjemnych, ale koniecznych. Coraz częściej w naszych domach jest zmywarka, która jest polecana przez producentów, jako oszczędny sposób na czyste i błyszczące naczynia. To dobre rozwiązanie z trzech powodów.

OSZCZĘDNOŚCI

Zmywarka w kuchni to oszczędność czasu. Wielu z nas narzeka na brak czasu albo po prostu nie lubi zmywać naczyń. Czas, który przeznaczamy codziennie na ręczne zmywanie możemy przeznaczyć na coś innego, np. inną czynność domową, dzięki czemu szybciej posprzątamy w domu, ugotujemy obiad albo skończymy zadanie, które powierzył nam pracodawca. Poza tym możemy w tym czasie zrobić coś dla siebie. Zyskujemy więcej wolnego czasu dla siebie i dla rodziny. Dodatkowo to oszczędność pieniędzy, gdyż według niektórych przeprowadzonych obliczeń, jest tańszą metodą na czyste naczynia. Możemy oszczędzić wodę i energię, a dzięki czemu obniżyć nasze domowe rachunki.

DOBRA DLA SKÓRY

Ręczne zmywanie szkodzi skórze, ponieważ może ją nadmiernie przesuszać i podrażniać, a przez to jest w gorszej kondycji. Wszystkiemu winne są płyny do naczyń, które zawierają środki chemiczne. Dlatego zaleca się założenie rękawiczek do mycia naczyń. Płyny mogą też uczulać, ponieważ zawierają silne syntetyczne detergenty, chemiczne konserwanty i lanolinę oraz dodany do niego zapach, który nie wszyscy tolerują. Wykorzystując zmywarkę do mycia naczyń, nie mamy kontaktu z detergentami, dlatego jest to bezpieczniejsze dla naszej skóry.

SKUTECZNIE CZYSTE               

Naczynie umyte w zmywarce są czystsze i błyszczące oraz nie mają smug, w porównaniu do mycia ręcznego. Jest to możliwe, ponieważ środki chemiczne stosowane w zmywarkach mają silniejsze działanie niż płyny do naczyń, gdyż zawierają dużo więcej aktywnych składników, które są opracowane w taki sposób, aby dobrze usuwać nawet resztki jedzenia, w tym skrobię i białko. Nie są przeznaczone do kontaktu ze skórą, a więc mogą być mocniejsze w działaniu. Zmywanie naczyń w zmywarce jest również bardziej higieniczne, a wyjęte naczynia są suche. Mamy czyste naczynia bez potrzeby wcześniejszego spłukiwania w zlewie, namaczania albo skrobania. Wszystko dzięki wyborze odpowiedniego programu mycia.o

foto: www.pro-test.pl

Dodaj komentarz